EG 86/52 HG. Eurobehälter geschlossen, 80x60x52 cm
€51.77
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG 86/52 HG
Manufacturer Nr.
EG 86/52 HG
Eurobehälter geschlossen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€51.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 43/22 HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€24.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
E2. Fleischkasten, 60x40x20 cm
€12.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 80 x 60 x 52 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 50.5 cm |
| Usable interior height in stack | 49.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Reinforced, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | closed |
| Volume | 228 liter |
| Weight | 7.37 kg |
| Material | PP |
| Production information | Production-related colour streaks unavoidable |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | EG 86/52 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 8 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SB E 23-7001. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 15,6x10,4x6,3 cm€1.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 25-1003. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x10,4x6,3 cm€1.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 25-3020. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x10,4x6,3 cm€1.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 23-7016. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 15,6x10,4x6,3 cm€1.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










