Auer EG GEF QLT 4375. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€71.75
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QLT 4375
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€71.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VS 64/42 HG HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€37.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP 86/32 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€113.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 7.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 7 cm |
| Usable interior height in stack | 5.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 6.9 liter |
| Weight | 844 g |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EDP S 64/17 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x18,5 cm€97.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP S 64/17 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x18,5 cm€108.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP S 64/17 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x18,5 cm€108.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP S 64/17 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x18,5 cm€86.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










