EG GEF LT 4312 HG. Eurobehälter mit Längsteiler, 40x30x12 cm
€52.22
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF LT 4312 HG
Manufacturer Nr.
EG GEF LT 4312 HG
Eurobehälter mit Längsteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€52.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/17 HG. Euro containers solid, 60x40x17 cm
€10.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 43/22 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x23,5 cm
€89.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 12 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 11.5 cm |
| Usable interior height in stack | 9.3 cm |
| Stacking height | 10.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | closed |
| Volume | 10 liter |
| Weight | 1 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Length divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF LT 4312 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SB E 13-5015. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 15,6x5,2x6,3 cm€0.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 13-1003. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 15,6x5,2x6,3 cm€0.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 13-3020. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 15,6x5,2x6,3 cm€0.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 12-7016. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 10,4x5,2x6,3 cm€0.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










