CP 4322 B1-2002. Schutzkoffer Pro, 40x30x22,3 cm
€101.42
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
CP 4322 B1-2002
Manufacturer Nr.
CP 4322 B1-2002
Schutzkoffer Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€101.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP S 4322 B3-6003. Schutzkoffer Pro, 40x30x22,3 cm
€101.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SB 32 B8. Assortment box loaded 30x20 cm
€18.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 22.3 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 34.3 x 22.3 x 20.5 cm |
| Lid+bottom depth | 3.9 + 16.6 cm |
| Stacking height | 22 cm |
| Weight | 2.56 kg |
| Volume | 17 liter |
| Lock | without lock |
| Number of handles | 1 handle |
| Handle design | 1 handle on long side |
| Loading | Die-cut soft foam padding |
| Material | PP |
| Certification | IP67, UN |
| Colour | vermilion similar RAL 2002 |
| Manufacturer Nr. | CP 4322 B1-2002 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 72 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
-
Auer ESD ED 86/12 HG HO. ESD-Eurobehälter mit Scharnierdeckel€51.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Auer ESD ED 86/12 HO. ESD-Eurobehälter mit Scharnierdeckel€56.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Auer ESD ED 64/42 HG HO. ESD-Eurobehälter mit Scharnierdeckel€38.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










