Aventics 0822125001 (PRA-DA-100-0025-0-2-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€283.96
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0822125001
Manufacturer Nr.
0822125001
Aventics 0822125001 (PRA-DA-100-0025-0-2-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
Frequently Bought Together
-
This Item:
€283.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480148067 (PRA-DA-125-0050-0-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€615.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480041562 (PRA-DA-040-0100-0-1-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€116.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Hub | 25 mm |
| Kolbendurchmesser | 100 mm |
| Kolbenstangengewinde | M20x1,5 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | PRA-DA-100-0025-0-2-2-1-1-1-BAS |
| Manufacturer Nr. | 0822125001 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 3.400000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R402000233 (MU1-RGS-G112-GAN-100-MAN) Druckregelventil, Serie MU1-RGS€484.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480148020 (PRA-DA-100-0400-0-2-1-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€402.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480146278 (PRA-DA-100-0125-0-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€401.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



