Aventics R402000830 (TWC-DA-025-0050-BV-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC
€431.67
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R402000830
Manufacturer Nr.
R402000830
Aventics R402000830 (TWC-DA-025-0050-BV-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€431.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000878 (TWC-DA-020-0010-RL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-RL
€614.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000807 (TWC-DA-016-0020-BV-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC
€316.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | M5 |
| Hub | 50 mm |
| Kolbendurchmesser | 25 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 7 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Dämpfung | elastisch |
| SAP-Kurztext | TWC-DA-025-0050-BV-SE |
| Manufacturer Nr. | R402000830 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.900000 |
| HS-Code | 84129080 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R402000986 (GSU-DA-016-0200) Schlitteneinheit, Serie GSU€1,367.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480147519 (RTC-DA-025-0600-CG-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-CG€1,364.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412010329 (SA1-MA-M064-100-H-N) Industriestoßdämpfer, Serie SA1-MA€1,371.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -




