EG 86/12. Eurobehälter geschlossen, 80x60x12 cm
AUER
Originalprodukt
Net price (excl. VAT)
€23.00
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Lieferbar
Schneller Versand
Artikel
EG 86/12
Hersteller-Nr.
EG 86/12
Persönliche Fachberatung
Neuware
Fachhändler seit 2009
Originalprodukt
Weltweiter Versand
Artikeldaten
Hersteller-Nr.EG 86/12
UrsprungslandGermany
ZustandNew
Article
EG 86/12
Eurobehälter geschlossen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€23.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG GEF QLT 4332. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€111.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
R-KLT 6429-5003. R-KLT-Behälter, 60x40x28 cm
€18.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 80 x 60 x 12 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 10.5 cm |
| Usable interior height in stack | 9.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Reinforced, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 45 liter |
| Weight | 3.15 kg |
| Material | PP |
| Production information | Production-related colour streaks unavoidable |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | EG 86/12 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 34 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










