EG SKL 64/27 HG. Sichtlagerkästen im Euroformat mit Acrylglas-Sichtklappe, 60x40x27 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€40.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG SKL 64/27 HG
Manufacturer no.
EG SKL 64/27 HG
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EG SKL 64/27 HG
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG SKL 64/27 HG
Sichtlagerkästen im Euroformat mit Acrylglas-Sichtklappe
Frequently Bought Together
-
This Item:
€40.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SK L 64/17. Sichtlagerkästen im Euroformat SK, 60x40x17 cm
€15.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SK L 43/22. Sichtlagerkästen im Euroformat SK, 40x30x22 cm
€13.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 27 cm |
| Inner dimensions of compartment L x W x H | 57 x 37 x 26.5 cm |
| Open-fronted/access opening | Long side |
| Viewing/access opening W x H | 49.8 x 13.3 cm |
| Weight | 2.19 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | EG SKL 64/27 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 40 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










