Auer EG GEF QLT 6417. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
Article
EG GEF QLT 6417
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€86.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 86/32 HO. Eurobehälter geschlossen, 80x60x32 cm
€39.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 64/27. Euro containers with hinge lid, 60x40x28,5 cm
€25.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 17 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 16.5 cm |
| Usable interior height in stack | 15.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 35 liter |
| Weight | 1.82 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










