Piergiacomi PG1-5 D. ESD Screwdriver, Slot 3,0x150, 255 mm
€2.71
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL33165
Manufacturer Nr.
PG1-5 D
ESD Screwdriver, Slot 3,0x150, 255 mm
Other versions
| item number | type of screw & tool length |
| WL33154 | 2,5 mm & 180 mm |
| WL33156 | 3 mm & 205 mm |
| WL33158 | 1,5 mm & 165 mm |
| WL33160 | 1,8 mm & 165 mm |
| WL33162 | 1,2 mm & 165 mm |
| WL33165 | 3 mm & 255 mm |
Product details
| item number | WL33165 |
| model | PG1-5 D 150x3 mm |
| manufacturer | PIERGIACOMI |
| manufacturer item number | PG1-5 D |
| order unit | piece |
| diameter | 3 mm |
| packaging mass | piece |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| type of screw | 3 mm |
| VDE | no |
| ESD safe | yes |
| tool length | 255 mm |
| blade diameter | 3.5 mm |
| blade length | 150 mm |
| Manufacturer Nr. | PG1-5 D |
|---|---|
| Manufacturer | Piergiacomi |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Piergiacomi
-
Piergiacomi PNB 2005 D. ESD Snipe nose pliers, bent/serrated/long, 45°, 152 mm€13.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Piergiacomi PNB 2005. Snipe nose pliers, bent/serrated/long, 45°, 152 mm€10.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Piergiacomi PN 2007. Snipe nose pliers, flat/serrated, 160 mm€7.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Piergiacomi PN 5005 D. ESD Snipe nose pliers, serrated/sharp/long, 154 mm€17.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost