Nitto Kohki AC0110. AC Linear Piston Compressor 230V/50Hz
€196.65
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NHK-191105349
Manufacturer Nr.
AC0110
AC Kolbenkompressoren 230V/50Hz
Frequently Bought Together
-
This Item:
€196.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki AC0910. AC Linear Piston Compressor 230V/50Hz
€365.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Nitto Kohki DP0140 12V. DC Diaphragm Pumps 12V/24V
€53.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Spezifikationen
| Operating pressure: | 1.0 bar |
| Air flow rate: | 0.8 l/min |
| Rated voltage: | 230 V 120 V |
| Maximum pressure: | 1.2 bar |
| Power consumption: | 15 W 12 W |
| Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Lifespan: | 4.000 h |
| Outlet: | Schlauchnippel 6mm A.D. |
| Term: | 30 Minuten |
| Coil protection class: | E oder gleichwertig (JETL) und B für UL-1450 |
| Dimensions (L x B): | 48 x 62 mm |
| Weight: | 0.7 kg |
| Cable length: | 200 mm |
| Manufacturer Nr. | AC0110 |
|---|---|
| Manufacturer | Nitto Kohki |
| Weight | 1.000000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









