EG GEF QT 6442. Eurobehälter mit Querteiler, 60x40x42 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€136.41
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG GEF QT 6442
Manufacturer no.
EG GEF QT 6442
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EG GEF QT 6442
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG GEF QT 6442
Eurobehälter mit Querteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€136.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 86/12 HG 2G. Eurobehälter Koffer 2GS, 80x60x13,5 cm
€76.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP 86/32 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€113.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 42 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 41.5 cm |
| Usable interior height in stack | 40.3 cm |
| Stacking height | 40.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 88 liter |
| Weight | 3.39 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Cross divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF QT 6442 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










