Auer EDP S 86/52. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€133.45
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EDP S 86/52
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EDP S 86/52
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€133.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 86/32 HG HO. Eurobehälter geschlossen, 80x60x32 cm
€39.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 64/22 HG 3G. Eurobehälter Koffer 3G, 60x40x23,5 cm
€73.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 81.3 x 62.8 x 53.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 50.5 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 228 liter |
| Weight | 9.92 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 8 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










