C.K T4722ESD 13. Screwdriver Triton ESD Phillips, PH1x300 mm, 390 mm
€4.39
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL25237
Manufacturer Nr.
T4722ESD 13
Screwdriver Triton ESD Phillips, PH1x300 mm, 390 mm
Other versions
| item number | type of screw & blade length |
| WL11042 | PH0 & 60 mm |
| WL11043 | PH1 & 80 mm |
| WL25237 | PH1 & 300 mm |
| WL11044 | PH2 & 100 mm |
- Ergonomic triangular handle for comfort and increased torque
- Fully ESD compliant, dissipative in all ranges
- Hardened alloy steel shaft for exceptional strength and durability
- Black blades, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Direct injection moulding of the handle with the shaft guarantees long-lasting connection and function
- Precisely fitting tip for damage-free screwing in
- According to DIN ISO 8764, IEC61340 5.1 & 5.2
- Size: PH1
- Visible blade length: 300 mm
- total length: 390 mm
Product details
| item number | WL25237 |
| model | 4722ESD 1x300 mm |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4722ESD 13 |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 29 mm x 29 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| packaging mass | piece |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| VDE | no |
| type of screw | PH1 |
| tool length | 390 mm |
| usage screwdriver | PHILLIPS-screws |
| blade diameter | 5 mm |
| blade length | 300 mm |
| Manufacturer Nr. | T4722ESD 13 |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
C.K T4877X 06. Xonic screwdriver for Torx screws, T06x50 mm, 147 mm€4.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T4877X 05. Xonic screwdriver for Torx screws, T05x50 mm, 147 mm€5.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T3782DEF 115. Sensoplus ESD side cutters with wire holder, without bevel, 125 mm€45.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
C.K T3782D 115. Sensoplus ESD side cutters with wire holder, with bevel, 125 mm€42.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost