Bahco 808050S. Bit ratchet screwdriver 1/4", 95 mm
€22.56
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL46501
Manufacturer Nr.
808050S
Bit ratchet screwdriver 1/4", 95 mm
- bit holder for ¼” bits
- Two-component handle with textured finish, for access to enclosed spaces
- 48 teeth which permits smooth operation and minimum rotation arc
- Smooth ratcheting stroke
- three position ratchet mechanism: forward, reverse and neutral
- Magnetic blade secures bit
- Stainless steel blade
Product details
| item number | WL46501 |
| model | 808050S |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 808050S |
| length | 95 mm |
| order unit | piece |
| type of screwdriver | ratchet screwdriver |
| Handle width | 41 mm |
| handle length | 69 mm |
| Manufacturer Nr. | 808050S |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Bahco
-
Bahco NSB602-600. Non-sparking nail iron made of copper beryllium, 20 mmx600 mm€314.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB602-460. Non-sparking nail iron made of copper beryllium, 16 mmx460 mm€383.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB602-760. Non-sparking nail iron made of copper beryllium, 22 mmx760 mm€1,053.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Bahco NSB602-900. Non-sparking nail iron made of copper beryllium, 22 mmx935 mm€1,170.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
