ED 32/17 HG 2GL. Eurobehälter Koffer 2GL, 30x20x18,5 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€44.76
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ED 32/17 HG 2GL
Manufacturer no.
ED 32/17 HG 2GL
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.ED 32/17 HG 2GL
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ED 32/17 HG 2GL
Eurobehälter Koffer 2GL
Frequently Bought Together
-
This Item:
€44.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 86/42 HG 2GL. Eurobehälter Koffer 2GL, 80x60x43,5 cm
€95.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 64/27 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x28,5 cm
€101.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 30 x 20 x 18.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 27 x 17 x 16.5 cm |
| Usable interior height in stack | 15 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles | closed |
| Volume | 7.57 liter |
| Weight | 1.01 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches, Grab handle: traffic black similar RAL 9017 |
| Made up of | 1x ED 32/17 HG 2x E KG G |
| Manufacturer Nr. | ED 32/17 HG 2GL |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 240 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










