EDP S 64/17. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x18,5 cm
€86.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 64/17
Manufacturer Nr.
EDP S 64/17
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€86.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VS 64/12 HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€25.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 43/27 HG. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€13.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 61.1 x 42.7 x 18.7 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 15.7 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 35 liter |
| Weight | 3.05 kg |
| Material | PP |
| Note | Non-stackable with two pieces of the series EDP 43 / EG 43 / ED 43 |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP S 64/17 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 60 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
ESD SR.L.5214. ESD system trolleys for rack boxes, 20xESD RK 5214 (50x23,4x14 cm)€766.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SR.L.5109. ESD system trolleys for rack boxes, 56xESD RK 5109 (50x11,7x9 cm)€908.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SR.L.5209. ESD system trolleys for rack boxes, 28xESD RK 5209 (50x23,4x9 cm)€858.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SR.L.51509. ESD system trolleys for rack boxes, 42xESD RK 51509 (50x15,6x9 cm)€882.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










