EG 43/75 HG HO. Eurobehälter geschlossen, 40x30x7,5 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€9.81
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG 43/75 HG HO
Manufacturer no.
EG 43/75 HG HO
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EG 43/75 HG HO
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG 43/75 HG HO
Eurobehälter geschlossen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€9.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF LT 6475. Eurobehälter mit Längsteiler, 60x40x7,5 cm
€57.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 43/17 HG 3G. Eurobehälter Koffer 3G, 40x30x18,5 cm
€65.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 7.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 7 cm |
| Usable interior height in stack | 5.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | open |
| Comprising | 1x EG 43/75 HG |
| Volume | 6.9 liter |
| Weight | 750 g |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | EG 43/75 HG HO |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 330 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










