EG 86/22 HG HO. Eurobehälter geschlossen, 80x60x22 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€34.12
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG 86/22 HG HO
Manufacturer no.
EG 86/22 HG HO
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EG 86/22 HG HO
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG 86/22 HG HO
Eurobehälter geschlossen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€34.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 64/12 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x13,5 cm
€96.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 64/75 HG 3G. Eurobehälter Koffer 3G, 60x40x9 cm
€68.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 80 x 60 x 22 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 76.7 x 56.7 x 20.5 cm |
| Usable interior height in stack | 19.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Reinforced, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | open |
| Comprising | 1x EG 86/22 HG |
| Volume | 87 liter |
| Weight | 4.25 kg |
| Material | PP |
| Production information | Production-related colour streaks unavoidable |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | EG 86/22 HG HO |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 20 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










