Aventics 0822396902 (KPZ-DA-063-0015-00812241100002) Serie KPZ
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€235.51
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-0822396902
Manufacturer no.
0822396902
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.0822396902
Customs tariff number84123100
ConditionNew
Article
AVE-0822396902
Aventics 0822396902 (KPZ-DA-063-0015-00812241100002) Serie KPZ
Frequently Bought Together
-
This Item:
€235.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822397001 (KPZ-DA-080-0010-00412241100002) Kompaktzylinder, Serie KPZ
€216.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822391603 (KPZ-DA-020-0020-00712241100002) Kompaktzylinder, Serie KPZ
€113.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 15 mm |
| Kolbendurchmesser | 63 mm |
| Kolbenstangengewinde | M10 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.6 bar |
| SAP-Kurztext | KPZ-DA-063-0015-0081224110000200000000-B |
| Manufacturer Nr. | 0822396902 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought






