Aventics R480054955 (PRA-DA-063-0125-0-1-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€161.25
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480054955
Manufacturer Nr.
R480054955
Aventics R480054955 (PRA-DA-063-0125-0-1-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
Frequently Bought Together
-
This Item:
€161.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480176510 (PRA-DA-080-0020-1-2-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA - inch
€206.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412014329 (PRA-DA-100-0080-0-2-2-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€368.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Hub | 125 mm |
| Kolbendurchmesser | 63 mm |
| Kolbenstangengewinde | M16x1,5 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | PRA-DA-063-0125-0-1-2-1-1-1-BAS |
| Manufacturer Nr. | R480054955 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 2.300000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 5814112300 (V581-5/2SR-110AC-I4-1P22-HBX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4€347.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5814612600 (V581-5/2AR-048DC-I4-AP22-HBX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4€347.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5814112100 (V581-5/2SR-024DC-I4-1P22-HBX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4€347.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5814112600 (V581-5/2SR-048DC-I4-1P22-HBX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 4€347.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost


