Auer EG VL 43/27. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€13.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG VL 43/27
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€13.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/27 HG WB. Eurobehälter geschlossen, 60x40x27 cm
€16.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP 43/32 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x33,5 cm
€82.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 27 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 26.5 cm |
| Usable interior height in stack | 24.3 cm |
| Stacking height | 25.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Coupling system design | Long side |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Comprising | 1x EG 43/27 2x EG V |
| Volume | 26 liter |
| Weight | 1.41 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 80 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EG GEF LT 6417. Eurobehälter mit Längsteiler, 60x40x17 cm€61.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG GEF LT 6412 HG. Eurobehälter mit Längsteiler, 60x40x12 cm€59.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG GEF LT 6417 HG. Eurobehälter mit Längsteiler, 60x40x17 cm€84.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG GEF LT 6412. Eurobehälter mit Längsteiler, 60x40x12 cm€58.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










