Auer EG VL 43/32. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€15.11
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG VL 43/32
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 64/17 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x18,5 cm
€86.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/27. Eurobehälter geschlossen, 60x40x27 cm
€13.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 32 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 31.5 cm |
| Usable interior height in stack | 29.3 cm |
| Stacking height | 30.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Coupling system design | Long side |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Comprising | 1x EG 43/32 2x EG V |
| Volume | 30 liter |
| Weight | 1.59 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 70 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
CP DT 4422 G. Lid panel suitable for protective cases, Office insert€112.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
CP DT 5422 R. Lid panel suitable for protective cases, Office insert€166.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
CP DT 5422 G. Lid panel suitable for protective cases, Office insert€149.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
CP DT 4422 R. Lid panel suitable for protective cases, Office insert€112.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










