Auer EG VL 64/32. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€20.81
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG VL 64/32
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€20.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF LT 4317 HG. Eurobehälter mit Längsteiler, 40x30x17 cm
€76.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
RL-KLT 8210 g-5005. Maxi-KLT-Behälter, 80x60x22 cm
€26.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 32 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 31.5 cm |
| Usable interior height in stack | 30.3 cm |
| Stacking height | 25.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Coupling system design | Long side |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Comprising | 1x EG 64/32 2x EG V |
| Volume | 66 liter |
| Weight | 2.41 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 45 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
ESD EG 43/17 HG. ESD-400-300-170-EG - ESD container 400x300x170 mm€7.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD EG 21512 HG. ESD-200-150-135-EG - ESD container 200x150x135 mm€3.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD EG 43/27 HG. ESD-400-300-270-EG - ESD container 400x300x270 mm€10.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD EG 43/22 HG. ESD-400-300-220-EG - ESD container 400x300x220 mm€9.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










