Aventics R480150515 (RTC-DA-040-1000-HD-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-HD
€3,159.05
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480150515
Manufacturer Nr.
R480150515
Aventics R480150515 (RTC-DA-040-1000-HD-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-HD
Frequently Bought Together
-
This Item:
€3,159.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402001001 (GSU-DA-025-0800) Schlitteneinheit, Serie GSU
€2,405.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480156967 (RTC-DA-040-0700-CG-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-CG
€2,606.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Hub | 1000 mm |
| Kolbendurchmesser | 40 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 4 bar |
| SAP-Kurztext | RTC-DA-040-1000-HD-MM00S00BLP000P0P0 |
| Manufacturer Nr. | R480150515 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 15.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









