WARMBIER 1740.MS. ESD footrest, height adjustable, 550 x 385 x 445 mm
€212.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL70846
Manufacturer Nr.
1740.MS
ESD footrest, height adjustable, 550 x 385 x 445 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€212.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
THRONA 0700ESD. ESD footrest, height adjustable, Ø 460 mm
€44.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Treston 860224-49. Footrest, floor, with gas action ESD
€534.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL70846 |
| model | 1740.MS |
| model line | Footrest |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 1740.MS |
| dimensions (LxWxH) | 550 mm x 385 mm x 445 mm |
| scope of supply | incl. earthing cable with 10 mm push button / 4 mm |
| order unit | piece |
| content unit | 1 piece |
| colour | grey |
| colour manufacturer | grey |
| material | Metal |
| connection | 10 mm press stud / 4 mm eye |
| with earth cable | yes |
| ESD safe | yes |
| Manufacturer Nr. | 1740.MS |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 3035.90.0910.IDP. IDP-STAT ESD half tubular film - with print, 910/910x0.09 mm€666.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 3160.0300. Permastat ESD bubble wrap, 2-ply, 75 nm, width 300 mm, 100 m roll€23.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -











