CP 4316 B2-7016. Schutzkoffer Pro, 40x30x16,8 cm
€73.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
CP 4316 B2-7016
Manufacturer Nr.
CP 4316 B2-7016
Schutzkoffer Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€73.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP G 6422 B3-7016. Schutzkoffer Pro, 60x40x22,3 cm
€157.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP S 4422 B2-2002. Schutzkoffer Pro Trolley, 45x40x22,3 cm
€362.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 16.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 34.8 x 22.9 x 15 cm |
| Lid+bottom depth | 3.9 + 11.1 cm |
| Stacking height | 16.5 cm |
| Weight | 2.13 kg |
| Volume | 12 liter |
| Lock | without lock |
| Number of handles | 1 handle |
| Handle design | 1 handle on long side |
| Loading | All-round padding |
| Material | PP |
| Certification | IP67, UN |
| Colour | anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | CP 4316 B2-7016 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 90 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
ES L 43/32. Acrylglas Einstecksichtfenster SLK ES, SK L ES 43/32€4.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ES L 43/27. Acrylglas Einstecksichtfenster SLK ES, SK L ES 43/27€4.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ES L 43/22. Acrylglas Einstecksichtfenster SLK ES, SK L ES 43/22€3.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ES L 64/22. Acrylglas Einstecksichtfenster SLK ES, SK L ES 64/22€4.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










