CP S 4322 B1-7016. Schutzkoffer Pro, 40x30x22,3 cm
€103.52
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
CP S 4322 B1-7016
Manufacturer Nr.
CP S 4322 B1-7016
Schutzkoffer Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€103.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP S 4316 B4-2002. Schutzkoffer Pro, 40x30x16,8 cm
€85.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP S 6422 B1-6003. Schutzkoffer Pro, 60x40x22,3 cm
€127.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 22.3 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 34.3 x 22.3 x 20.5 cm |
| Lid+bottom depth | 3.9 + 16.6 cm |
| Stacking height | 22 cm |
| Weight | 2.61 kg |
| Volume | 17 liter |
| Lock | with 2 keyed alike locks |
| Number of handles | 1 handle |
| Handle design | 1 handle on long side |
| Loading | Die-cut soft foam padding |
| Material | PP |
| Certification | IP67, UN |
| Colour | anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | CP S 4322 B1-7016 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 72 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SK EG. Hand trolley Euro containers, without height adjustment€337.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SK V U. Hand trolley Multi-purpose, with height adjustment€319.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SK V RO. Hand trolley Transport trolleys, with height adjustment€336.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC AG 2.5-119 F6. Screw-top jars with comfort handle, White pail, white lid€4.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost









