CP G 6427 B3-7016. Schutzkoffer Pro, 60x40x27,8 cm
€171.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
CP G 6427 B3-7016
Manufacturer Nr.
CP G 6427 B3-7016
Schutzkoffer Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€171.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SB E 26-5015. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 31,2x10,4x6,3 cm
€2.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SB E 12-3020. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 10,4x5,2x6,3 cm
€0.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 27.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 51.8 x 31.8 x 25.9 cm |
| Lid+bottom depth | 4.8 + 21.1 cm |
| Stacking height | 27.5 cm |
| Weight | 5.3 kg |
| Volume | 46 liter |
| Lock | without lock |
| Number of handles | 3 handles |
| Handle design | 1 handle on long side, 1 handle on each front side |
| Loading | All-round padding with partitions |
| Material | PP |
| Colour | anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | CP G 6427 B3-7016 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 30 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SB E 11-6018. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 5,2x5,2x6,3 cm€0.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 12-1003. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 10,4x5,2x6,3 cm€0.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 11-7016. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 5,2x5,2x6,3 cm€0.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 11-7001. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 5,2x5,2x6,3 cm€0.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










