CP 4422 B2-7016. Schutzkoffer Pro Trolley, 45x40x22,3 cm
€359.94
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
CP 4422 B2-7016
Manufacturer Nr.
CP 4422 B2-7016
Schutzkoffer Pro Trolley
Frequently Bought Together
-
This Item:
€359.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP 8644 B1-6003. Schutzkoffer Pro Trolley, 80x60x44,3 cm
€386.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP S 12416 B3-6003. Schutzkoffer Pro, 120x40x16,8 cm
€229.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 45 x 40 x 22.3 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 34.8 x 34.8 x 17.4 cm |
| Design | with 4 castors and a telescopic handle |
| Lid+bottom depth | 8.4 + 9 cm |
| Stacking height | 22 cm |
| Weight | 4.85 kg |
| Volume | 22 liter |
| Lock | without lock |
| Number of handles | 1 handle |
| Handle design | 1 handle on front |
| Loading | Compartment insert (office insert belt grey) |
| Material | PP |
| Colour | anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | CP 4422 B2-7016 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 50 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
-
-
-
ESD HD 12105 OS. ESD pallets with solid cover without retaining edge€142.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










