EDP S 64/22 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x23,5 cm
€110.29
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 64/22 2G
Manufacturer Nr.
EDP S 64/22 2G
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€110.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 86/12 HG 2G. Eurobehälter Koffer 2GS, 80x60x13,5 cm
€76.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG 43/12 VB. Eurobehälter geschlossen
€7.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 61.1 x 42.7 x 23.7 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 20.7 cm |
| Foldable handle | 1 handle on each front side |
| Design | With lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 45 liter |
| Weight | 3.49 kg |
| Material | PP |
| Note | Non-stackable with two pieces of the series EDP 43 / EG 43 / ED 43 |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Grab handle: traffic black similar RAL 9017 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP S 64/22 2G |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 45 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SC IG 1.5-119 F6. Screw-top jars with comfort handle, White pail, white lid€3.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC IG 1.5-119 F5. Screw-top jars with comfort handle, White pail, dark-grey lid€3.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC IG 2.0-119 F1. Screw-top jars with comfort handle, White pail, green lid€4.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC IG 1.5-119 F3. Screw-top jars with comfort handle, White pail, red lid€3.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










