Aventics R412007020 (AS3-FLP-G038-PBP-AC-00,30) Vor- Filter, Serie AS3-FLP
€185.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007020
Manufacturer Nr.
R412007020
Aventics R412007020 (AS3-FLP-G038-PBP-AC-00,30) Vor- Filter, Serie AS3-FLP
Frequently Bought Together
-
This Item:
€185.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007024 (AS3-FLP-G038-SSS-HO-00,30) Vor- Filter, Serie AS3-FLP
€154.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007207 (AS3-FRE-G038-GAU-080-SSS-AO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS3-FRE
€166.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos geschlossen |
| Nenndurchfluss Qn | 900 l/min |
| Schutzkorb | mit Schutzkorb |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | AS3-FLP-G038-PBP-AC-00,30 |
| Manufacturer Nr. | R412007020 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 5811493530 (V581-5/3CC-024DC-I1-2CNO-HNX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1€221.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5813740000 (V581-5/3PC-I3-LOG-AA-X-T0) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 3€221.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5811493430 (V581-5/3CC-230AC-I1-2CNO-HNX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1€221.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5811493650 (V581-5/3CC-024DC-I1-2CNO-LBX-A) 5/3-Wegeventil, Serie 581, Größe 1€221.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










