Aventics R412007342 (AS3-SOV-G308-2/2-024-M12) 2/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie AS3-SOV
€167.87
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007342
Manufacturer Nr.
R412007342
Aventics R412007342 (AS3-SOV-G308-2/2-024-M12) 2/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie AS3-SOV
Frequently Bought Together
-
This Item:
€167.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007072 (AS3-FLA-G038-PBP) Aktivkohle- Filter, Serie AS3-FLA
€164.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007095 (AS3-RGS-G012-GAN-PNE-160) Druckregelventil, Serie AS3-RGS
€132.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Nenndurchfluss Qn | 4500 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2.5 bar |
| Anschluss Ausgang | G 3/8 |
| Anschluss Eingang | G 3/8 |
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| Elektrische Schnittstelle | M12 |
| SAP-Kurztext | AS3-SOV-G308-2/2-024-M12 |
| Manufacturer Nr. | R412007342 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










