Aventics R412020689 (RPC-DA-032-0160-12-1-2-BAS) Rundzylinder, Serie RPC
€109.86
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412020689
Manufacturer Nr.
R412020689
Aventics R412020689 (RPC-DA-032-0160-12-1-2-BAS) Rundzylinder, Serie RPC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€109.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412020745 (RPC-DA-040-0200-13-1-2-BAS) Rundzylinder, Serie RPC
€155.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412020663 (RPC-DA-050-0050-11-1-2-BAS) Rundzylinder, Serie RPC
€168.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 160 mm |
| Kolbendurchmesser | 32 mm |
| Kolbenstangengewinde | M10x1,25 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | RPC-DA-032-0160-12-1-2-BAS |
| Manufacturer Nr. | R412020689 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.550000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R480163962 (CKP-DA-032-0500-TG-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie CKP€3,657.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480163947 (CKP-DA-016-1000-TG-MM00S007LP0) Schlitzzylinder, Serie CKP€3,701.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480163972 (CKP-DA-016-0600-CL-MM00S007LP0) Schlitzzylinder, Serie CKP-CL€3,684.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480163954 (CKP-DA-025-0700-TG-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie CKP€3,621.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost




