Aventics R480148072 (PRA-DA-125-0250-0-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€708.62
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480148072
Manufacturer Nr.
R480148072
Aventics R480148072 (PRA-DA-125-0250-0-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
Frequently Bought Together
-
This Item:
€708.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480176283 (PRA-DA-040-0060-1-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA - inch
€175.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412014225 (PRA-DA-063-0050-0-2-2-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€198.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Hub | 250 mm |
| Kolbendurchmesser | 125 mm |
| Kolbenstangengewinde | M27x2 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | PRA-DA-125-0250-0-2-2-3-1-1-BAS |
| Manufacturer Nr. | R480148072 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 10.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R480627504 (ITS-DA-320-0160-2-2-3-1-8-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS€4,400.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480627557 (ITS-DA-320-0500-2-2-1-1-8-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS€4,452.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480627568 (ITS-DA-320-0400-1-2-1-3-9-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS€4,311.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480627663 (ITS-DA-320-0320-2-2-1-3-9-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS€4,400.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



