Aventics R480176604 (PRA-DA-100-0020-1-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA - inch
€382.31
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480176604
Manufacturer Nr.
R480176604
Aventics R480176604 (PRA-DA-100-0020-1-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA - inch
Frequently Bought Together
-
This Item:
€382.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480147052 (PRA-DA-080-0200-0-2-1-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€270.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480176440 (PRA-DA-063-0040-1-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA - inch
€230.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | 1/2 NPT |
| Hub | 50.8 mm |
| Kolbendurchmesser | 100 mm |
| Kolbenstangengewinde | 3/4-16 UNF |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | PRA-DA-100-0020-1-2-2-3-1-1-BAS |
| Manufacturer Nr. | R480176604 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R432000184 (QR1-S-RTT-D516-N038) Serie QR1-S Standard€9.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Aventics R432000285 (QR1-S-RAT-D012-N038) Serie QR1-S Standard€9.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 2122012140 (QR1-S-RVT-G014-DA12) Serie QR1-S Standard€9.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



