Aventics R480176913 (TRB-DA-040-0080-1-2-2-1-1-1-BA) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie TRB- inch
€154.50
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480176913
Manufacturer Nr.
R480176913
Aventics R480176913 (TRB-DA-040-0080-1-2-2-1-1-1-BA) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie TRB- inch
Frequently Bought Together
-
This Item:
€154.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822345011 (TRB-DA-100-0500-0-2-2-1-1-1-BA) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie TRB
€439.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412013722 (TRB-DA-080-0500-0-2-2-1-3-1-BA) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie TRB
€393.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | 1/4 NPT |
| Hub | 203.2 mm |
| Kolbendurchmesser | 40 mm |
| Kolbenstangengewinde | 1/2-20 UNF |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | TRB-DA-040-0080-1-2-2-1-1-1-BAS |
| Manufacturer Nr. | R480176913 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 8901701270 (PG1-ROB-G018-STD-D25P(0-12)) Manometer, Serie PG1-STD€14.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412004421 (PG1-ROB-G014-SAS-D63-0-4 BAR) Manometer, Serie PG1-SAS€14.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412007898 (PG1-ROB-G014-SAS-D50-P(0-25)) Manometer, Serie PG1-SAS€14.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412004418 (PG1-ROB-G014-SAS-D50P(0-16)) Manometer, Serie PG1-SAS€14.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



