Aventics R480176941 (TRB-DA-040-0120-1-2-2-1-1-1-BA) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie TRB- inch
€162.64
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480176941
Manufacturer Nr.
R480176941
Aventics R480176941 (TRB-DA-040-0120-1-2-2-1-1-1-BA) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie TRB- inch
Frequently Bought Together
-
This Item:
€162.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412013684 (TRB-DA-050-0500-0-2-2-1-3-1-BA) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie TRB
€248.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480177111 (TRB-DA-063-0120-1-2-2-3-1-1-BA) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie TRB- inch
€311.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | 1/4 NPT |
| Hub | 304.8 mm |
| Kolbendurchmesser | 40 mm |
| Kolbenstangengewinde | 1/2-20 UNF |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | TRB-DA-040-0120-1-2-2-1-1-1-BAS |
| Manufacturer Nr. | R480176941 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R402000844 (TWC-DA-032-0090-BV-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC€584.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 1671032000 (167-DA-100-0320-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167€567.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480640127 (MSC-DA-012-0020-MG-EE-EE-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-MG-EE€595.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480141468 (RTC-DA-032-0700-BV-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-BV€583.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



