Aventics R480627336 (ITS-DA-160-0160-1-2-1-1-8-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS
€1,045.31
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480627336
Manufacturer Nr.
R480627336
Aventics R480627336 (ITS-DA-160-0160-1-2-1-1-8-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,045.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480627293 (ITS-DA-160-0500-1-2-1-1-8-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS
€1,039.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480627363 (ITS-DA-200-0320-1-2-1-1-8-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS
€1,249.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 3/4 |
| Hub | 160 mm |
| Kolbendurchmesser | 160 mm |
| Kolbenstangengewinde | M36x2 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | ITS-DA-160-0160-1-2-1-1-8-000-00-MT4-BAS |
| Manufacturer Nr. | R480627336 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 19.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 0820025252 (DIR.-CONTROL Valve ISO2 ELEC D) 5/2-Wegeventil, Serie IS12, Größe 2€196.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0820025300 (DIR.-CONTROL Valve ISO2 ELEC D) 5/2-Wegeventil, Serie IS12, Größe 2€196.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0820025250 (DIR.-CONTROL Valve ISO2 ELEC D) 5/2-Wegeventil, Serie IS12, Größe 2€196.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0820025303 (DIR.-CONTROL Valve ISO2 ELEC D) 5/2-Wegeventil, Serie IS12, Größe 2€196.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



