Aventics R412020432 (CSL-DA-016-0050-PC-1-0-000-FRE) Minizylinder, Serie CSL-RD
€164.88
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412020432
Manufacturer Nr.
R412020432
Aventics R412020432 (CSL-DA-016-0050-PC-1-0-000-FRE) Minizylinder, Serie CSL-RD
Frequently Bought Together
-
This Item:
€164.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480651409 (CSL-DA-016-0500-AC-1-0-000-FRE) Minizylinder, Serie CSL-RD
€157.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412020459 (CSL-DA-020-0200-PC-1-0-000-ISO) Minizylinder, Serie CSL-RD
€182.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | M5 |
| Hub | 50 mm |
| Kolbendurchmesser | 16 mm |
| Kolbenstangengewinde | M6 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | CSL-DA-016-0050-PC-1-0-000-FRE-BAS |
| Manufacturer Nr. | R412020432 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.200000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R480148582 (RTC-DA-032-1000-HD-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-HD€2,227.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412019032 (MSC-DA-025-0200-HG-EE-EE-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-HG-EE€2,260.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480149794 (RTC-DA-040-0600-CG-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-CG€2,243.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost







