Aventics 7471317115 (C12PNF D40 H150 4223 311 00 00) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12
€383.87
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-7471317115
Manufacturer Nr.
7471317115
Aventics 7471317115 (C12PNF D40 H150 4223 311 00 00) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12
Frequently Bought Together
-
This Item:
€383.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R422710660 (C12PN D80 H300 4212 311 00 2 2) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12
€467.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 7472410994 (C12PN D25 H300 4212 311 00 2 2) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12
€257.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Hub | 150 mm |
| Kolbendurchmesser | 40 mm |
| Kolbenstangengewinde | M16x1,5 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | C12PNF D40 H150 4223 311 00 00 1 1 |
| Manufacturer Nr. | 7471317115 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
-
Aventics 1670202000 (167-DA-025-0025-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167€168.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5812131000 (V581-5/2SR-I2-AIR-AA-X-T1) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2€134.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost




