Aventics 7472014002 (C12PNF D63 H75 4222 311 00 1 1) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12
€401.78
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-7472014002
Manufacturer Nr.
7472014002
Aventics 7472014002 (C12PNF D63 H75 4222 311 00 1 1) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12
Frequently Bought Together
-
This Item:
€401.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 7472408219 (C12PNF D125 H50 4222 311 00 2 ) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12
€800.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 7472407308 (C12PN D80 H50 4212 311 00 2 2) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12P
€398.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Hub | 75 mm |
| Kolbendurchmesser | 63 mm |
| Kolbenstangengewinde | M20x1,5 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | C12PNF D63 H75 4222 311 00 1 1 |
| Manufacturer Nr. | 7472014002 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 0821302715 (NL1-RGS-G014-GAU-MAN-060-SS) Druckregelventil, Serie NL1-RGS€51.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0821302714 (NL1-RGS-G014-GAU-MAN-030-SS) Druckregelventil, Serie NL1-RGS€51.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0821302712 (NL1-RGS-G014-GAN-MAN-060-SS) Druckregelventil, Serie NL1-RGS€39.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 0821302713 (NL1-RGS-G014-GAN-MAN-100-SS) Druckregelventil, Serie NL1-RGS€39.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



