Aventics 7472413875 (C12PN D80 H75 4212 311 00 2 2) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12P
€405.05
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-7472413875
Manufacturer Nr.
7472413875
Aventics 7472413875 (C12PN D80 H75 4212 311 00 2 2) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12P
Frequently Bought Together
-
This Item:
€405.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 7472023817 (C12PN D125 H100 4212 311 00 2 ) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12
€736.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 7471315002 (C12PNF D50 H150 4222 311 00 2 ) Zugankerzylinder, CNOMO NFE 49-001, Serie C12
€338.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Hub | 75 mm |
| Kolbendurchmesser | 80 mm |
| Kolbenstangengewinde | M20x1,5 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | C12PN D80 H75 4212 311 00 2 2 |
| Manufacturer Nr. | 7472413875 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R480637929 (SSI-SA-025-0025-2-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI€46.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412019812 (SSI-DA-016-0025-4-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI€46.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480637857 (SSI-DA-032-0005-9-02-2-000-000) Kurzhubzylinder, Serie SSI€46.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



