ESD ZP64. ESD spacers Classic
€31.37
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
ESD ZP64
Manufacturer Nr.
ESD ZP64
Layer by layer
AUER Packaging's plastic spacer creates an additional separation level, providing even better organisation for your Euro container. It is perfectly matched to the specific basic dimensions of the containers. In addition, you can have the spacer tailor-made for your requirements.
AUER Packaging's plastic spacer creates an additional separation level, providing even better organisation for your Euro container. It is perfectly matched to the specific basic dimensions of the containers. In addition, you can have the spacer tailor-made for your requirements.
- Electrically conductive material
- Matched to EURO dimensions
- Customised dimensions option
- Additional separation level
Frequently Bought Together
-
This Item:
€31.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
TB SEBW 43. foam-inlay bottom, 40x30
€8.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SD 2L. SK dust lids, SK 2L
€2.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W | 56.5 x 36.5 cm |
| Suitable for | ESD EG 64 |
| Special volume resistance | 10³ < 10¹⁰ Ohm/cm |
| Material | ESD PP |
| Thickness | 3 mm |
| Weight | 700 g |
| Execution | ESD (antistatic) |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | ESD ZP64 |
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.700000 |
| Note | Stück auf Palette - 500 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
-
-
-
SLK 32/17 HG. Storage boxes with open front Euro format SLK, 30x20x17 cm€6.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










