Aventics R412000401 (RCM-20-180-SH-00-IP) Drehmodul, Serie RCM-SH
€2,734.68
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412000401
Manufacturer Nr.
R412000401
Aventics R412000401 (RCM-20-180-SH-00-IP) Drehmodul, Serie RCM-SH
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2,734.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412000385 (RCM-25-090-SE-AP-00) Drehmodul, Serie RCM-SE
€1,702.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412000360 (RCM-08-180-SE-00-00) Drehmodul, Serie RCM-SE
€575.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | hydraulisch |
| Druckluftanschluss | M5 |
| Kolbendurchmesser | 20 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 5 °C |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 4 bar |
| SAP-Kurztext | RCM-20-180-SH-00-IP |
| Manufacturer Nr. | R412000401 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.600000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
-
Aventics R480627335 (ITS-DA-160-0125-1-2-1-1-8-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS€1,020.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480627718 (ITS-DA-160-0100-1-2-3-1-8-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS€1,016.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480627583 (ITS-DA-200-0025-2-1-1-1-8-000-) Zugankerzylinder ISO 15552, Serie ITS€1,018.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










