Aventics R480150407 (RTC-DA-040-0300-CG-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-CG
€1,925.41
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480150407
Manufacturer Nr.
R480150407
Aventics R480150407 (RTC-DA-040-0300-CG-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-CG
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,925.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480147715 (RTC-DA-016-0500-CG-MM00S007LP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-CG
€1,209.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000993 (GSU-DA-016-0900) Schlitteneinheit, Serie GSU
€1,885.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Hub | 300 mm |
| Kolbendurchmesser | 40 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | RTC-DA-040-0300-CG-MM00S00BLP000P0P0 |
| Manufacturer Nr. | R480150407 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 6.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R422001610 (CCI-SA-100-0010-00212341100002) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€258.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R422001660 (CCI-SA-100-0010-00212341100000) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€258.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R419500465 (CABLE CON-DSUB25-90-PUR-10) Multipolstecker D-Sub (25-polig)€268.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











