Aventics R402000867 (TWC-DA-025-0060-HL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-HL
€808.48
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R402000867
Manufacturer Nr.
R402000867
Aventics R402000867 (TWC-DA-025-0060-HL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-HL
Frequently Bought Together
-
This Item:
€808.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000866 (TWC-DA-025-0050-HL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-HL
€774.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000865 (TWC-DA-025-0040-HL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-HL
€743.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | M5 |
| Hub | 60 mm |
| Kolbendurchmesser | 25 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 7 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Dämpfung | elastisch |
| SAP-Kurztext | TWC-DA-025-0060-HL-SE |
| Manufacturer Nr. | R402000867 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.950000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R422001258 (CCI-DA-063-0150-00412241100000) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€203.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Aventics R422001128 (CCI-DA-063-0150-00412241100002) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€203.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412014260 (PRA-DA-050-0125-0-2-2-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€175.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



