Aventics R402000855 (TWC-DA-020-0020-HL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-HL
€639.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R402000855
Manufacturer Nr.
R402000855
Aventics R402000855 (TWC-DA-020-0020-HL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-HL
Frequently Bought Together
-
This Item:
€639.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000888 (TWC-DA-025-0030-RL-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC-RL
€715.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000816 (TWC-DA-020-0010-BV-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC
€327.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | M5 |
| Hub | 20 mm |
| Kolbendurchmesser | 20 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 7 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Dämpfung | elastisch |
| SAP-Kurztext | TWC-DA-020-0020-HL-SE |
| Manufacturer Nr. | R402000855 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.330000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 5812671430 (V581-5/2AR-230AC-I2-ACNO-HNX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2€183.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5812600000 (Valve Body V581-5/2DP-I2-A-D) Ventilgehäuse, ohne Deckel€262.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5812171540 (V581-5/2SR-24/42-I2-1CNO-HUX-A) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2€183.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -





