Aventics R402000841 (TWC-DA-032-0060-BV-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC
€510.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R402000841
Manufacturer Nr.
R402000841
Aventics R402000841 (TWC-DA-032-0060-BV-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€510.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000818 (TWC-DA-020-0030-BV-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC
€360.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000829 (TWC-DA-025-0040-BV-SE) Doppelkolbenzylinder, Serie TWC
€412.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 60 mm |
| Kolbendurchmesser | 32 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 7 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Dämpfung | elastisch |
| SAP-Kurztext | TWC-DA-032-0060-BV-SE |
| Manufacturer Nr. | R402000841 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 2.000000 |
| Size | - |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R432000106 (QR1-S-RLT-D516-N038) Serie QR1-S Standard€9.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 2122210140 (QR1-S-RTT-G014-DA10) Serie QR1-S Standard€10.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R432000274 (QR1-S-RYR-D038-D014) Serie QR1-S Standard€9.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 2121410000 (QR1-S-RSM-DA10) Serie QR1-S Standard€10.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



