Aventics R480143256 (RTC-DA-016-0300-BV-MM00S007LP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-BV
€391.55
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480143256
Manufacturer Nr.
R480143256
Aventics R480143256 (RTC-DA-016-0300-BV-MM00S007LP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-BV
Frequently Bought Together
-
This Item:
€391.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480149794 (RTC-DA-040-0600-CG-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-CG
€2,243.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R402000986 (GSU-DA-016-0200) Schlitteneinheit, Serie GSU
€1,367.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | M7 |
| Hub | 300 mm |
| Kolbendurchmesser | 16 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | RTC-DA-016-0300-BV-MM00S007LP000P0P0 |
| Manufacturer Nr. | R480143256 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 3530200130 (PG1-ROB-R018-STD-D40P(0-1,6)BL) Manometer, Serie PG1-STD€18.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 3323410000 (CM1-AB3-008/010-AISI 303) Gabelbefestigung, Serie AB3€16.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5814000000 (PLUG KIT 581-400) Stopfensatz für Drosselschrauben€24.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost








